نحوه نصب پرده

5/5
نصب پرده‌ می‌تواند مشکل باشد، اما شما می‌توانید با پیروی از نکات ما، از جمله نحوه آویزان کردن پرده‌ها در ارتفاع مناسب، اندازه پرده‌ها و نحوه نصب کردن میله‌های پرده، به ظاهری مناسب برسید.
نحوه نصب پرده

نصب پرده و پرده ها یک عنصر ضروری در فضاهای نشیمن و اتاق خواب هستند. این لوازم جانبی سخت جان حریم خصوصی منزل شما را فراهم می کند، نور شدید خورشید را مسدود می کند، به شما کمک می کند خوابی آرام داشته باشید ، و پنجره ها را زیبا می کند.

مطمئناً، نصب پرده می‌تواند مشکل باشد، اما شما می‌توانید با پیروی از نکات ما، از جمله نحوه آویزان کردن پرده‌ها در ارتفاع مناسب، اندازه پرده‌ها و نحوه نصب کردن میله‌های پرده، به ظاهری مناسب برسید.

شما می توانید از پنجره های خود بهترین استفاده را ببرید و با اندازه گیری های صحیح و تکنیک های آویزان، یک اتاق را به سبک مورد نظرتان کامل کنید.

پس نحوه آویزان کردن پرده ها را با دستورالعمل های ساده گام به گام  همراه ما بیاموزید.

محاسبه و اندازه گیری جهت نصب پرده :

قبل از شروع به آویزان کردن پرده ها، مطمئن شوید که پانل ها به اندازه کافی عریض هستند تا پنجره های خانه شما را بپوشانند .

شما نمی‌خواهید با پرتویی از نور خورشید که پرده‌ها آن را مسدود نمی‌کند بیدار شوید، بنابراین قبل از خرید یا نصب پرده‌ها ، ابعاد پنجره خود را اندازه‌گیری کنید . عرض کل پانل های پرده شما باید حدود دو برابر عرض پنجره باشد.

انتخاب طول مناسب پرده برای پنجره شما نیز مهم است. علاوه بر ظاهر ناهنجار، پرده‌های خیلی کوچک از نظر بصری فضای شما را کوتاه می‌کنند و سقف‌ها را پایین‌تر نشان می‌دهند.

پرده های خیلی کوچک نیز به طور کلی اتاق را کوچکتر نشان می دهند. پرده‌هایی که روی زمین کشیده می‌شوند می‌توانند خطر زمین خوردن را به همراه داشته باشند و گرد و غبار را راحت‌تر جمع کنند . برای سطح ایده آل، پرده ها باید درست بالای زمین قرار گیرند.

برای پیدا کردن طول پرده مناسب، از کف تا جایی که میله را آویزان می‌کنید اندازه بگیرید (معمولاً 10 تا 15 سانتیمتر بالاتر از قاب پنجره). در غیر این صورت، آویزان کردن میله پرده درست زیر سقف یک ترفند طراحی ساده است که باعث می شود سقف شما بلندتر به نظر برسد .

اندازه گیری پرده

پرده ها در طول های استاندارد مانند 180 ، 260 و 280 سانتیمتر هستند. یکی را انتخاب کنید که نزدیک به اندازه گیری شما باشد.

علاوه بر این، مطمئن شوید که یک چوب پرده ای را انتخاب کنید که عریض تر از پنجره شما باشد. این اجازه می دهد تا پرده ها به طور کامل به کنار پنجره کشیده شوند و باعث می شود فضا بزرگتر شود. خود میله باید 20 تا 30 سانتیمتر بلندتر از عرض پنجره باشد، که اجازه می دهد 10 تا 15 سانتیمتر در هر طرف باشد.

ارتفاع نصب چوب پرده ها را تعیین کنید :

آیا نمی دانید میله های پرده را کجا آویزان کنید؟ نصب پرده در محل مناسب ضروری است، در غیر این صورت ممکن است پرده های بلند شما به درستی آویزان نشوند. میله ای که خیلی نزدیک به پنجره نصب می شود می تواند فضا را کوچکتر از آنچه هست نشان دهد.

برای اطمینان از قرارگیری کامل پرده، عمق قالب گیری پنجره خود را اندازه گیری کنید تا اندازه ایده آل برای پایه چوب پرده خود را تعیین کنید. شما باید پایه چوب پرده‌ای را بخواهید که از عمق تزئینات شما بگذرد. اگر خیلی کم عمق باشند، پرده های شما به درستی آویزان نمی شوند. (نصب پرده)

با استفاده از یک مداد و متر، موقعیت مورد نظر براکت های پرده خود را علامت بزنید، به طوری که میله حدود 10 تا 15 سانتیمتر بالاتر از قاب پنجره شما باشد، مطمئن شوید که پرده ها کمی کف را لمس می کنند یا درست بالای آن شناور می شوند.

پایه های چوب پرده باید حدود 15 سانتیمتر از لبه بیرونی قاب پنجره قرار بگیرند تا نور طبیعی زیادی داشته باشند.

نصب پرده و چوب پرده

چوب پرده را نصب و پرده را آویزان کنید :

پس از تعیین محل مناسب، نصب پرده ها آسان است. از یک پیچ گوشتی برای نصب پایه های چوب پرده استفاده کنید. مطمئن شوید که طرفین در یک سطح قرار دارند

پرده ها را روی میله قرار دهید. اگر پرده‌های شما پانچ هستند، میله را از سوراخ‌ها عبور دهید. در غیر این صورت، پانل ها را با حلقه های پرده یا گیره ها به میله وصل کنید. سپس میله را داخل پایه قرار دهید تا پرده ها آویزان شوند.

 

شما می توانید انواع پرده مدن و آماده نصب همانند انواع پرده پانچ ، پرده حریر ، پرده مخمل و … در وب سایت دکوریما جستجو نمایید

مطالب منتشر شده :

همین حالا کسب درآمد کن

محصولات دکوریما در وب سایت دیجی کالا

این مطلب را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Pinterest
Telegram
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

DECORIMA

ثبت نام غیرفعال است

DECORIMA

DECORIMA

کاربر گرامی در حال حاضر ثبت سفارش از طریق پیام رسان واتس اپ و به همراه مشاوره قبل از خرید انجام می شود